ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 25-27.11.2011. Szczecin GameShow 2011

02/11/2011 0 przez kierunek Szczecin

[singlepic id=148 w=160 h=240 mode=web20 float=left]
Impreza: Szczecin GameShow 2011
Miejsce: Turzyn Expo (CH Turzyn)
Czas: 25-27 listopada 2011
Bilety: 10zł,  dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny

W weekend 25-27 listopada 2011 już po raz trzeci Szczecin stanie się informatyczną stolicą Polski a to wszystko za sprawą – Szczecin GameShow 2011.

Szczecin Game Show to impreza dla całych rodzin, która będzie miała formułę bezpiecznej i zdrowej rozrywki zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników.

Zgodnie z zamysłem Organizatorów Szczecin GameShow idealnie wpisuje się w markę miasta – promując innowacyjność, edukację oraz rozwój technologii. Szczecin GameShow wypełnia niszę w tego typu wydarzeniach w Szczecinie oraz całej Polsce! Czego najlepszym przykładem jest ilość odwiedzających, poprzednie Szczecin Game Show zgromadziło blisko 20 tys. odwiedzających z całego województwa i Polski.
Zainteresowanie i zaangażowanie uczestników było tak duże, że tegoroczna edycja powstaje z jeszcze większą energią szczecinian.


Szczecin GameShow to: INNOWACYJNOŚĆ
Podczas Szczecin GameShow nowinki w świecie gier prezentują wszystkie największe firmy z branży.
To właśnie na ich stoiskach odwiedzający będą mieli możliwość bezpłatnego testowania najnowszych produktów, usług czy zdobycia informacji oraz uzyskania cennych porad bezpośrednio od producentów.
Gry na konsole i PC są najsilniejszym motorem napędowym rozwoju nowoczesnej technologii. Najnowsze gry z coraz największymi wymaganiami sprzętowymi oraz bezpośrednia rywalizacja największych konkurentów na rynku powodują wdrażanie i rozwój najnowszych technologii do świata gamingu.

Szczecin GameShow to: ROZWÓJ
Rozwój technologii wiąże się także z rozwojem gospodarczym czy edukacją informatyczną.
Specjalnie z Londynu na Szczecin GameShow po raz kolejny przylecą członkowie ZJAZDU TWÓRCÓW GIER, którzy każdemu chętnemu przedstawią możliwości związane z pisaniem gier, ich publikacją czy procesami deweloperskimi.
Klaster IT przedstawi swoje osiągnięcia i ofertę skierowaną do nowych firm chcących przystąpić do niego.

Szczecin GameShow to: EDUKACJA
SGS 2011 to nie tylko świetna zabawa, ale również prawdziwa nauka. W myśl zasady edukacja poprzez rozrywkę skierowanej dla całych rodzin będzie można zobaczyć m.in. Cashflow – jedyną grę ekonomiczną dopuszczoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako środek edukacji finansowej.
Cashflow – gra planszowa, której celem jest nauczenie graczy koncepcji inwestowania i zarabiania pieniędzy.
Nie zabraknie licznych prelekcji i konferencji których tematyka zainteresuje rodziców, młodzież jak i miłośników gamingu.
Zapraszamy na panele dyskusyjne na temat PEGI oraz zagrożeń internetowych skierowanych do rodziców i nauczycieli. Organizatorzy przewidzieli pierwszy dzień imprezy specjalnie dla całych szkół.

GameShow to: KULTURA i HISTORIA
Dla osób, które wolą stare, sprawdzone gry też przygotowano coś specjalnego. Dzięki pasjonatom z grupy Retro Games, będzie można cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie wspaniałe chwile związane z grą na legendarnych komputerach i konsolach. Na stoisku Retro Games udostępnionych będzie 16 stanowisk, na których będzie można zagrać w największe przeboje z komputerów Atari, Commodore, Amiga. Wystawa jest w pełni interaktywna – co więcej – tym różni się od tradycyjnego muzeum iż każdy chętny będzie mógł zasiąść przed prezentowanym sprzętem i przenieść się do lat 80 tych i swoich ulubionych gier z tamtego okresu.

Szczecin GameShow: Dolina Krzemowa
Dolina krzemowa czyli strefa nowości elektronicznych oraz informatycznych. Prezentacja firm i ich dorobku także naukowego. Główne firmy pretendujące do tworzenia Polskiej Doliny Krzemowej oraz prezentacja firm o zasięgu globalnym : Red Sky, Picco, Game Lion, BL, Stream, Vobis, SCK…

[singlepic id=146 w=300 h=200 mode=web20 float=left]GameShow dla dzieci i młodzieży
Atrakcyjne zabawy i konkursy z przedstawicielami grupy Edurobot.pl oraz Lego będą tym, co szczególnie może zainteresować najmłodszych. Wykorzystując edukacyjne zestawy klocków LEGO WeDo i LEGO Mindstorms NXT dzieci i młodzież zaprojektują, zbudują i zaprogramują roboty poznając podstawy robotyki.
Zorganizowano: sektor edukacyjno-opiekuńczy przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat, sektor edukacyjny przeznaczony dla dzieci od 8 lat oraz sektor zabawy, gdzie całe rodziny będą mogły spróbować swoich sił w zabawie z robotami.
LEGO GAMES to kolejna atrakcja dla dzieci- innowacyjna kombinacja 2 typów zabawy– kultowych klocków LEGO z grą planszową, stworzą niebywałą okazję, by pobudzić dziecięcą wyobraźnię.

Szczecin GameShow dla rodziców i nauczycieli
W ramach Szczecin Game Show 2011 odbędzie się seminarium, które będzie towarzyszyć imprezie głównej. Przedstawiciele organizacji SPIDOR, którzy podpowiedzą rodzicom jak odpowiedzialnie wybierać gry dla swoich pociech. Będzie to prelekcja w postaci „zabaw kontrolowanych”, która ma uświadomić słuchaczom obowiązujące kryteria oceny gier ze względu na wiek odbiorcy oraz treści zawarte w grze.

Szczecin Game Show – uczelnie wyższe
Prezentacja uczelni o profilu technicznym : Wydziału Informatyki ZUT, Wydziału Mechaniki ZUT, Akademii Morskiej, Wydziału Informatycznego WSIE. Specjalnie zorganizowany konkurs dla studentów na najlepszą napisaną grę, gdzie specjalne jury wręczy nagrody : m.in. półroczny voucher na biuro w inkubatorze IT.

Szczecin GameShow – profesjonalna prasa w całej Polsce
Patronat medialny nad impreza sprawuje Magazyn Chip – opiniotwórczy miesięcznik dla osób interesujących się nowoczesną techniką, CD ACTION, Konsolowisko, FRONT GRACZA, Giero TV oraz POLYGAMIA– jedyny w Polsce vortal programowy poświęcony grom komputerowym i konsolowym, anime oraz najnowszym trendom w świecie multimediów.
Patronat medialny nad tym wydarzeniem obrał również nasz portal www.Kierunek.Szczecin.pl

Szczecin GameShow – KINO 5 D
7 tytułów filmów i bajek dla dzieci w pięciu wymiarach przez trzy dni trwania imprezy w specjalnej cenie 6 zł za bilet na każdy seans po okazaniu biletu na SGS. Oferta ograniczona ilością miejsc w kinie, seanse co 20 minut. W repertuarze filmy dla dorosłych, filmy dla młodzieży, filmy dla dzieci oraz filny dokumentalne…

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas Szczecin GameShow 2010:

[nggallery id=15]