ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. 06.07.2014. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. 06.07.2014. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

02/07/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, imprezy, muzyka, imprezy plenerowe, Różankowe Czytanki, Różane Wieczory, w Szczecinie

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, imprezy, muzyka, imprezy plenerowe, Nat Osborn Band, w SzczecinieKoncert: Swing Lovers
Muzyka czasów międzywojennych
GDZIE: OGRÓD RÓŻANY/RÓŻANKA. ul. Jasienicy. Szczecin
KIEDY: 6 lipca 2014 (niedziela), start godz. 12:00
BILETY: WSTĘP WOLNY

Koncert zespołu Swing Lowers. W programie koncertu „Muzyka czasów międzywojennych”.

MUZYKA CZASÓW MIĘDZYWOJENNYCH

Projekt dostarczy wspaniałych chwil, przeniesie każdego słuchacza w świat fantastycznych kabaretów, prohibicji i dixieland’u, jakże lubianego przez wszystkich ludzi.

Projekt ma za zadanie przypomnieć zapomniane melodie słynnych kompozytorów i wykonawców z lat 1919 – 1939 i ukazać je w nowym brzmieniu, w nowszych aranżacjach i interpretacjach. Nie wszyscy bowiem wiedzą np., że w Polsce w tamtych czasach wokalistkami i wokalistami byli głównie aktorzy, a same utwory nierzadko graniczyły z piosenką aktorską.

Wśród utworów zaprezentowanych na koncercie znajdą się m.in.

  • Zula Pogorzelska „Ja się boję sama spać”
  • Hanka Ordonówna „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak”
  • Stefcia Górska „Czy Pani Marta jest grzechu warta”
  • Loda Halama „ A ja mam nogi”
  • Kompozycje Henryka Warsa: „Już nie zapomnisz mnie” (z rep. Andrzeja Żabczyńskiego) czy „Kiedy będziesz zakochany” (z rep. Mieczysława Fogga)

Piosenki śpiewane przeplatane są melodiami instrumentalnymi (np.” Już taki jestem zimny drań” z rep. Eugeniusza Bodo)

Różany Ogród Sztuki

W sezonie letnim (od siedmiu) lat Ogród Różany zamienia się w Różany Ogród Sztuki. W każdą sobotę i niedzielę w Ogrodzie Różanym odbywają się koncerty plenerowe. Koncertom towarzyszą wystawy prac plastycznych.

W czerwcu (2014) zostanie zaprezentowana wystawa prac Arkadiusza Gacparskiego – wybitnego, szczecińskiego artysty, rysownika, grafika i karykaturzysty. Na wystawie pt. „Dziecięcy Świat według Gacparskiego” zostaną zaprezentowane ilustracje stworzone przez artystę do książek dla dzieci.

Różanka Dzieciom

Przedsięwzięcia artystyczne skierowane do najmłodszych odbiorców. W ramach projektu nie zabraknie spektakli interaktywnych oraz warsztatów rozwijających twórczość dziecka. Nowością w tegorocznym cyklu imprezy będą „Różankowe czytanki”, czyli rodzinne, interaktywne spotkania z książką (działania realizowane w Ogrodzie Różanym w każdą sobotę).

Różanka bez barier

Celem cyklu jest ukazanie twórczości osób niepełnosprawnych oraz podkreślenie roli, jaką spełnia odbiór sztuki w integracji społecznej tych osób. W ramach projektu raz w miesiącu zostaną zaprezentowane spektakle dla dzieci tłumaczone na język migowy.

Różana czytelnia, czyli plenerowa strefa wolnych książek.

Każdy kto odwiedzi Różany Ogród od 31 maja do 31 sierpnia (2014) będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać na miejscu książkę. Projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji „uwalniania książek”, który wielu osobom daje szansę na przeczytanie książek, bez konieczności jej zakupu.