ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 08.07.2014. ZAMKOWE NOCE FILMOWE – Balzak i Mała Chinka @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 08.07.2014. ZAMKOWE NOCE FILMOWE – Balzak i Mała Chinka @ Zamek Książąt Pomorskich

02/07/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, Zamkowe Noce Filmowe, Zamek Książąt Pomorskich, Balzac i Mała Chinka, w Szczecinie

Szczecin, Zamkpowe Noce filmowe, w SzczecinieZamkowe Noce Filmowe 2014
Film:
 Balzac i Mała Chinka
Xiao cai feng
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. Szczecin
dziedziniec menniczy
Kiedy: 8 lipca 2014 (wtorek), godz. 22:00
Bilety: wstęp wolny

Początek lat 70. w Chinach to okres twardych rządów przewodniczącego Mao.

Pod hasłami Rewolucji Kulturalnej partia komunistyczna zmusza intelektualistów do zmiany poglądów. Ci, którzy nie przyjmą nowej ideologii zsyłani są na „reedukację”.

Luo (Chen Kun) i Ma (Liu Ye), licealiści, synowie intelektualistów z kręgów lekarskich zostają zesłani na pogranicze Tybetu. Ciężka praca na polach ryżowych i harówka w kopalniach ma nauczyć ich nowego myślenia.

Gburowaty naczelnik wioski (Wang Shuangbao) poznaje się na talentach młodych ludzi. W szarej codzienności wioski pojawia się muzyka Mozarta, a z czasem filmy i literatura.

Od tej chwili wioska i żyjący w niej ludzie nie będę już tacy sami. Luo i Ma zaprzyjaźniają się z wnuczką starego krawca (Zhou Xun). Zakochany w niej Luo podsuwa jej prozę Balzaca. Pod wpływem lektury krawcówna przechodzi metamorfozę. Pomiędzy młodymi ludźmi rodzi się uczucie rodem z kart powieści francuskich mistrzów.

Niestety, przez splot okoliczności Luo zmuszony jest wyjechać z wioski. W tym czasie Ma, który potajemnie również kocha się w Małej Chince, pomaga jej usunąć dziecko swego przyjaciela. Kiedy Luo wraca do wioski, okazuje się, że jego ukochana wyjechała w poszukiwaniu przygód i lepszego życia.

:: materiał video powiązany z wydarzeniem