Szczecin. Informacje. 22.05.2012. Będzie jeszcze więcej tabliczek SIM…

22/05/2012 0 przez kierunek Szczecin

[singlepic id=1428 w=200 h=300 float=]Szczecin tworzy kolejne elementy Systemu Informacji Miejskiej

Miasto Szczecin podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Projektowo–Usługowym Linia z Wrocławia, które będzie miało za zadanie zaprojektowanie kolejnych elementów Systemu Informacji Miejskiej. Na realizację tego zadania projektanci będą mieli czas do 10 października br.

:: szczegóły w rozwinięciu…

W tej fazie realizacji projektu zaprojektowane zostaną:

  •  tablice z numeracją budynków. Projekty zostaną wykonane dla wszystkich obiektów należących do miasta, spółek miejskich w tym budynków mieszkalnych czy urzędów.
    Zaprojektowanych zostanie ok. 2500 tabliczek. Projektant będzie miał m.in. obowiązek uzyskać zgodę konserwatora zabytków na umieszczenie tabliczek na wskazanych budynkach.
  • zaprojektowane zostaną także wszystkie warianty dla pozostałych obiektów w Szczecinie, właściciele których będą mogli wykorzystać je jeżeli zdecydują się na oznakowanie obiektu zgodnie z SIM.
  • tablice miejsc wyjątkowych. Będzie to 68 tablic informacyjnych o szczególnych, wartych odwiedzenia miejscach w Szczecinie. 13 tablic umieszczonych zostanie na kamienicach, w których mieszkali znani szczecinianie (m.in. Helena Majdaniec czy Janina Szczerska) oraz 55 tablic zamontowanych m.in. na Złotym Szlaku Turystycznym oraz na Miejskim Szlaku Turystycznym.
  • ostatnim elementem, który zostanie zaprojektowany będą tablice kierunkowe dla kierowców wskazujące ważne obiekty i zabytki.

Wykonawca sukcesywnie będzie przekazywał zaprojektowane elementy, by można było zlecać ich realizację. Zaprojektowanie tabliczek wykonawca wycenił na ok. 400 tys. zł.

To kolejny etap realizacji SIM. Obecnie trwa montaż tabliczek z nazwami ulic. Do końca maja ustawionych lub zamontowanych zostanie ok. 240 tabliczek z nazwami ulic. Część z nich znajdzie się na słupkach, inne na elewacjach budynków.

Tabliczki oraz słupki montowane są we fragmencie miasta rozciągającym się na obszarze od szczecińskich nabrzeży, poprzez część Trasy Zamkowej i al. Niepodległości, place Lotników i Grunwaldzki oraz al. Jana Pawła II, aż do Urzędu Miasta i tereny okalające Jasne Błonia i Park Kasprowicza. Obejmuje również al. Wyzwolenia do ul. Malczewskiego łącznie z pl. Rodła.

Obszar wskazany do oznakowania wybrany został z myślą o organizacji przyszłorocznego finału regat The Tall Ships Races i jest jednym z elementów służących przygotowaniu tego wydarzenia.

źródło: Oficjalny Portal Miasta Szczecin