Szczecin. Informacje. 26.11.2012. Szczecińska Gra Miejska – Zaklęci w Czasie zakończona

26/11/2012 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, informacje, gra miejska, zaklęci w czasie

Rozgrywka z historią w tle!

W niedzielę 25. listopada odbyła się w Szczecinie gra miejska pod tytułem „Zaklęci w czasie” organizowana przez studentów Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie.

:: więcej informacji w rozwinięciu…

Mimo, że pogoda nie sprzyjała spacerom, graczom nie brakowało zacięcia i dobrego humoru. W grze wzięło udział około 220 uczestników w różnym wieku, którzy wcielali się w rolę podróżników w czasie. Ich zadaniem było odwiedzenie 3 muzeów oraz stacji ustawionych na trasie między nimi.

Na ich podstawie mogli rozszyfrować wszystkie zadania i pomóc Hansowi II Loitzowi w powrocie do jego czasów. Rozwiązywaniu zadań towarzyszyła dobra zabawa oraz duch rywalizacji.

Ilość graczy świadczy o tym, jak wielu jest aktywnych Szczecinian zainteresowanych historią swojego miasta. Już samo wzięcie w niej udziału to sukces. Jednak nagrodzone zostały najbardziej wytrwałe zespoły.

Uroczystość rozdania nagród swoją obecnością uświetnili Prezydent Mariusz Kądziołka, Pani dziekan Wydziału Nauk o Ziemi Krystyna Osadczuk oraz Pani Krystyna Milewska, współorganizatorka
przedsięwzięcia.

Inicjatywa została objęta Mecenatem Miasta Szczecin. Wspierało ją również wielu sponsorów takich jak: Pieknimlodzi.pl, Travel and Adventure Club, PPE „Elwar” Janina Czarnecka, www.DAW.pl, Hot-Point, FotoKurszon, Drew-Ren. Zapowiedzi oraz komunikaty o grze pojawiały się licznie w mediach, m.in. w radiu Eska, RMF MAX oraz telewizji Pomerania. Również licznie pojawiały się informacje na stronach internetowych.

Patronat medialny nad imprezą obkął m.in. nasz portal Kierunek Szczecin

To już III edycja Szczecińskich gier miejskich organizowana przez Wydział Nauk o Ziemi.

Zapraszamy na kolejną grę, która będzie organizowana w przyszłym roku.