ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 06.11.2014. Szczecińska Orkiestra Wojskowa + Srebrzyści Akordeoniści @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 06.11.2014. Szczecińska Orkiestra Wojskowa + Srebrzyści Akordeoniści @ Dom Kultury Słowianin

29/10/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncert, koncerty w Szczecinie, Dom Kultury Słowianin, Święto Niepodległości, Szczecińska Orkiestra Wojskowa, 6.11.2014, w Szczecinie

Szczecin, koncert, koncerty w Szczecinie, Dom Kultury Słowianin, Święto Niepodległości, Szczecińska Orkiestra Wojskowa, 6.11.2014, w SzczecinieKoncert: Szczecińska Orkiestra Wojskowa
Srebrzyści Akordeoniści
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 6 listopada 2014 (czwartek), start godz. 17:00
Bilety: wstęp wolny

W ramach obchodów Święta Niepodległości, szczeciński Słowianin zaprasza na koncert w wykonaniu szczecińskiej Orkiestry Wojskowej oraz grupy Srebrzyści Akordeoniści.

Artyści zaprezentują utwory o tematyce patriotycznej, partyzanckiej i niepodległościowej, m.in.: „O mój rozmarynie”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „My, pierwsza brygada”.

Orkiestra Wojskowa w Szczecinie powstała 15 marca 1945.

Orkiestra liczy obecnie 30 muzyków, większość z nich to wychowankowie Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku, absolwenci innych uczelni muzycznych także wyższych o profilu muzycznym. Obecnie Kapelmistrzem Orkiestry jest kpt. mgr Jarosław Michałko, Tambormajorem orkiestry jest st. chor. Mariusz Sekulski.

Odznaczona licznymi dyplomami, wyróżnieniami i nagrodami orkiestra posiada w swoim dorobku nagrania radiowe, audycje telewizyjne oraz wydane płyty CD.

Orkiestra koncertuje często również poza granicami kraju upowszechniając i reprezentując Polskę ukazując jej historię, tradycję i dorobek kulturalny. Muzycy orkiestry szczecińskiej to bardzo dobrze wyszkoleni instrumentaliści.

Srebrzyści Akordeoniści – to „trzej przyjaciele z boiska”, a właściwie ze szkoły muzycznej, do której uczęszczali w latach 60-tych. Czesław Lewicki, Zbigniew Kulesza, Kazimierz Czapiewski spotkali się po latach i postanowili już jako seniorzy kontynuować swoją pasję muzyczną. Grają razem od roku i z powodzeniem występują na wielu koncertach w województwie zachodniopomorskim.