ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 02.11.2014. Zaduszki Bluesowe @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 02.11.2014. Zaduszki Bluesowe @ Dom Kultury Słowianin

29/10/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncert, koncerty w Szczecinie, Dom Kultury Słowianin, zaduszki bluesowe, 02.11.2014, After Blues, weekend, w Szczecinie

Szczecin, koncert, koncerty w Szczecinie, Dom Kultury Słowianin, zaduszki bluesowe, 02.11.2014, After Blues, weekend, w SzczecinieKoncert: Zaduszki Bluesowe
zagrają: Dirge, Godbite
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 2 listopada 2014 (niedziela), start godz. 19:00
Bilety: wstęp wolny

Zaduszki Bluesowe w szczecińskim Domu Kultury Słowianin organizowane są od kilku lat.

Inicjatorem koncertu jest zespół „After Blues” – szczecińska formacja z 34-letnim doświadczeniem scenicznym.

Muzyczny wieczór wspomnień poświęcony jest nieżyjącym twórcom muzyki bluesowej, soulowej i rockowej. Na koncercie artyści wykonują utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej (przez wiele lat „After Blues” ściśle z nimi współpracował), standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne.

Do udziału w tegorocznym koncercie zaduszkowym After Blues zaprosił uzdolnioną wokalistkę – Agnieszkę Twardowską, z którą współpracuje od 2011 r. Agnieszka wykonuje przede wszystkim utwory z repertuaru Miry Kubasińskiej, ale wystąpiła również na najnowszej płycie zespołu, a już niedługo będzie ją można zobaczyć w jednym z telewizyjnych, muzycznych konkursów . W koncercie wezmą udział również młodzi artyści z grupy musicalowej Fairytale, duet SKY’A oraz poznańskie trio : Fingerstyle Bob & The Blues Society.

SKY’A to duet : Monika Załoga i Karolina Wołyńska. Podróże muzyczne w wykonaniu tych artystek to niezapomniane przeżycie – ciekawe interpretacje, różnorodność stylów muzycznych – od piosenki poetyckiej poprzez klasykę, gothic, standardy (jazz, blues), pop, dance, rock, muzykę elektroniczną, a nawet metalowe ciężkie brzmienia.

Grupa Musicalowa Fairytale to ludzie z pasjami. Koncertują i uczą sztuki małych i dużych, zachęcają do kreatywnego i pożytecznego zarazem spędzania czasu. Wykonują rozmaity repertuar od koncertów kameralnych po oprawę artystyczną estradowych przedsięwzięć.

Zespół Fingerstyle Bob & The Blues Society powstał w 2007 roku w Poznaniu z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Kordylewskiego przy współpracy z muzykami ze znanych poznańskich zespołów bluesowych: „Boogie Chilli” i „Wielka Łódź”. Brzmienie zespołu oparte jest głównie na gitarze „fingerstyle” Roberta Kordylewskiego, a charyzmatyczna gitara „slide” Jasia Siemienasa i mocny atak harmonijki Leszka Paecha doskonale uzupełniają bluesową przestrzeń. Ich koncertowy repertuar to autorskie utwory oraz standardy bluesowe we własnych aranżacjach, wzbogacone harmonią jazzową i charakterystycznym pulsem chicagowskiego bluesa.