wyjątkowe wydarzenie muzyczne związane z wyjątkowym człowiekiem, kóremu nie przeszkadzała żadna muzyka…

12.01.2018 koncert Heniutki 66Koncert: Heniutki 66 – H66
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 7. 70-226 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 12 stycznia 2018 (piątek), start godz. 18:30
Bilety: 10 zł lub więcej – cegiełka/zbiórka publiczna

Henryk Talaśka – był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci szczecińskiej sceny muzycznej, choć nie był jej twórcą, a jedynie fanem.

„Człowiek, któremu nie przeszkadzała żadna muzyka”, zmarł w święta Bożego Narodzenia 2012 r.

4 stycznia 2013 odbył się w „Słowianinie” bardzo spontaniczny koncert z udziałem wielu szczecińskich zespołów. Publiczność wówczas dopisała w nadkomplecie.

Wtedy też podjęto decyzję, że co roku, w okolicach dnia urodzin Henia (4 stycznia), zostanie zorganizowany koncert. Tak narodziły się HENIUTKI.

Heniu kochał muzykę w całości, bez kastowych podziałów i stylistycznych szuflad. Tak samo fascynowały go koncerty klimatycznych wykonawców, jak i ostre brzmienia.

W piątek (12 stycznia 2018) o godz. 19:00 rozpoczną się HENIUTKI 66.

Podczas tego wyjątkowego koncertu wystąpią: Power Supply, Kapitan Stereo, Dikanda oraz dzieci obdarowane instrumentami w poprzednich edycjach wydarzenia.

Dzięki zakupionym przez publiczność na poprzednich koncertach cegiełkom, udało się już kupić: wiolonczelę dla Kingi z Pyrzyc, pianino dla Mai ze Szczecina, flet poprzeczny dla Tamary z Gryfic, keyboard dla Marysi i gitarę dla Natalki (obie ze Szczecina), altówkę dla Karoliny z Banic k.Golczewa i gitarę dla Wojtka z Klinisk Wlk.

W tym roku również zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna, a zebrane fundusze zostaną przekazane w całości na zakup wiolonczeli dla utalentowanej dziesięciolatki – Oliwii z Klinisk Wlk.

Żywioł i energia Henia sprawiała, że młodsi od niego fani muzyki na koncertach nie czuli różnicy wieku. Mamy nadzieję, że po raz kolejny na „Heniutkach” nie zabraknie publiczności i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie dźwięki.

Podczas koncertu Heniutki 66 zagrają:

DIKANDA

powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami.

Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

KAPITAN STEREO

szczecińscy rockmani, opisujący swoją muzykę jako energiczny pop z domieszką punka. Komponując muzykę kładą nacisk na dobre teksty i bezkompromisowe brzmienie zespołu.

POWER SUPPLY

zespół złożony z muzyków wcześniej udzielających się w różnych projektach szczecińskiej sceny muzycznej.

Obecnie połączeni ze sobą ideą grania i śpiewania ambitnej i klimatycznej muzyki z pogranicza bluesa, rocka, funku i nowoczesnego popu.

12.01.2018 koncert Heniutki 66

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Uwaga!
wszelkie informacje o imprezach pochodzą od ich organizatorów i staramy się aby zawsze były aktualne.

portal Kierunek Szczecin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie.

http://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2018/01/2018-01-12-koncert-Heniutki-66.jpghttp://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2018/01/2018-01-12-koncert-Heniutki-66-146x146.jpgImprezy w SzczecinieImprezyimprezy archiwumINFOrmacjekoncertyZ Archiwum KierunkuDIKANDA - koncerty w Szczecinie,Heniutki,Kapitan Stereo - koncerty w Szczecinie,koncerty w Szczecinie,piątek w Szczecinie,weekend w Szczecinie
wyjątkowe wydarzenie muzyczne związane z wyjątkowym człowiekiem, kóremu nie przeszkadzała żadna muzyka... Koncert: Heniutki 66 - H66 Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 7. 70-226 Szczecin Kiedy: 12 stycznia 2018 (piątek), start godz. 18:30 Bilety: 10 zł lub więcej - cegiełka/zbiórka publiczna Henryk Talaśka - był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci szczecińskiej sceny muzycznej, choć...
➫ podsumowanie wydarzenia:
⬚ co:
Koncert: Heniutki 66
⎚ gdzie:
DK Słowianin, ul. Korzeniowskiego 7,Szczecin,zachodniopomorskie-70-226
⇘ start:
12/01/2018
⇙ koniec:
12/01/2018
$ bilety: