spotkanie z Martą Abramowicz, autorką książki „Zakonnice odchodzą po cichu”…

Marta Abramowicz, Zakonnice odchodzą po cichuWydarzenie: spotkanie autorskie z Martą Abramowicz
GDZIE: Książnica Pomorska. ul. Podgórna 15/16. 70-205 Szczecin
Aula, wejście od ul. Podgórnej, III p
KIEDY: 12 stycznia 2018 (piątek), start godz. 17:00
Bilety: wstęp wolny

„Zakonnice odchodzą po cichu” – reportażowy bestseller, który kupiło 50 000 czytelników! – wraca w wydaniu specjalnym wzbogaconym o rozdział „Echa” oraz znakomite fotografie.

Marta Abramowicz, nominowana do nagrody Okulary Równości 2017 – „za oddanie głosu tym, które milczały przez wieki” – napisała nową część „Echa” o tym, co się wydarzyło po wydaniu książki. A wydarzyło się bardzo wiele.

Książka ukazała się w lutym 2016 roku. Zniknęła z księgarń tak szybko, że wydawnictwo nie nadążało z dodrukiem. Zakonnice przez miesiąc były w centrum uwagi wszystkich mediów – począwszy od „Niedzieli” a skończywszy na Pudelku. Merytoryczna dyskusja mieszała się z sensacyjnymi nagłówkami.

Autorka dostała kilkaset listów od czytelników i czytelniczek. Napisały byłe zakonnice, ich rodziny, świeccy pracownicy zakonnych dzieł, byli księża, ludzie związani i niezwiązani z Kościołem. Rodziny napisały, że wreszcie zrozumiały swoje córki, kuzynki, ciotki, które przez lata milczały. Pracownicy, że mają materiał na jeszcze niejedną książkę. Byli księża, że jest im przykro, bo tak właśnie jest, zakonnice są na samym dnie hierarchii. Związani z Kościołem, że chcieliby coś zmienić. Niezwiązani, że chcieliby pomóc.

Marta Abramowicz (1978) – dziennikarka, badaczka, psycholożka. Reportażu uczyła się pod okiem Hanny Krall. Napisała wiele tekstów lekkich, gazetowych, i sporo poważniejszych, naukowych, w tym kilka książek. Robi badania społeczne, najczęściej o ludziach, którym trudniej się odnaleźć.

Marta Abramowicz, Zakonnice odchodzą po cichu

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Uwaga!
wszelkie informacje o imprezach pochodzą od ich organizatorów i staramy się aby zawsze były aktualne.

portal Kierunek Szczecin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie.

http://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2018/01/Marta-Abramowicz-Zakonnice-odchodzą-po-cichu.jpghttp://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2018/01/Marta-Abramowicz-Zakonnice-odchodzą-po-cichu-146x146.jpgImprezy w SzczecinieImprezyimprezy archiwumINFOrmacjewykłady/spotkaniaZ Archiwum KierunkuKsiążnica Pomorska,piątek w Szczecinie,spotkania autorskie w Szczecinie,weekend w Szczecinie,za darmo w Szczecinie
spotkanie z Martą Abramowicz, autorką książki „Zakonnice odchodzą po cichu”... Wydarzenie: spotkanie autorskie z Martą Abramowicz GDZIE: Książnica Pomorska. ul. Podgórna 15/16. 70-205 Szczecin Aula, wejście od ul. Podgórnej, III p KIEDY: 12 stycznia 2018 (piątek), start godz. 17:00 Bilety: wstęp wolny „Zakonnice odchodzą po cichu” – reportażowy bestseller, który kupiło 50 000 czytelników! –...
➫ podsumowanie wydarzenia:
⬚ co:
spotkanie autorskie z Martą Abramowicz
⎚ gdzie:
Książnica Pomorska, ul. Podgórna 15/16,Szczecin,zachodniopomorskie-70-205
⇘ start:
12/01/2018
⇙ koniec:
12/01/2018
$ bilety: