ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 19.10.2012. Blade Loki

12/10/2012 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Słowianin, Blade Loki

Koncert: Blade Loki
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 19 października 2012 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)

W piątek 19.10.2012 w szczecińskim Domu Kultury Słowianin wystąpi zespół Blade Loki znajdujący się w czołówce polskiej sceny alternatywnej

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…
Blade Loki to wszechstronny skład z historią 20-letniej już działalności. Ich twórczość to z jednej strony przewrotne i zaangażowane społecznie teksty, z drugiej – piekielna energia, która od pierwszych sekund uderza do głowy. Melodyjna mieszanka punk-rocka i ska, wzbogacona rewelacyjnym brzmieniem instrumentów dętych i ostro doprawiona wokalem Agaty Polic sprawia, że Blade Loki to nieposkromiony żywioł!

Zespół powstał we Wrocławiu w 1992 roku, a już 3 lata później płytą „Młodzież olewa” zapewnił sobie tytuł „Debiut roku”. Kolejne krążki – „Blada płyta” oraz „Psy i koty” – stały się z kolei przepustką do występu na Przystanku Woodstock. Prawdziwy sukces przyniósł muzykom jednak czwarty album „…no pasaran” i to od momentu jego wydania kariera Bladych Loków zaczęła błyskawicznie nabierać tempa.

Zespół dwukrotnie pojawił się w programie „Kuba Wojewódzki Show”, a tytułowy utwór z ostatniego wspomnianego albumu można usłyszeć na składance „Bez obciachu” obok kawałków Hey czy Abradaba.

Ugruntowana pozycja w czołówce polskich grup alternatywnych stała się motywacją do dalszych działań – w 2009 roku ukazała się piąta płyta „Torpedo Los”, gdzie obok Agaty Polic do współpracy zaproszona została Agnieszka „Majka” Niemczynowska. „FRUUU” – ich najnowszy album – jest najlepszym dowodem na to, że Blade Loki nadal są w doskonałej formie. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne.

Koncert: Blade Loki
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 19 października 2012 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)