ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 20.04.2013. Ufly + Time to Express @ Free Blues Club

13/04/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Ufly, Time to Express, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, FBC, Free Blues Club, Ufly, Time to Express, w SzczecinieKoncert: Ufly + Time to Express
Gdzie: Free Blues Club. Powstańców Wlkp. 20. Szczecin
Kiedy: 20 kwiecień 2013 (sobota), start godz. 21:00
wejście od godz. 19:00
Bilety: 15zł

Ufly czyli… nieślubne dziecko Depeche Mode i U2

:: szczegóły koncertu i materiał video w rozwinięciu…


Ufly powstał we wrześniu 2012 i jest to kontynuacja zespołu UnderGround Fly, który istnieje od 2004 roku. Grupę tworzą ci sami muzycy, którzy w niezmiennym składzie grają ze sobą wiele lat i których łączy prywatnie przyjaźń. Ufly to nie tylko nowa nazwa ale przede wszystkim inny wyraz muzyki oraz wizerunku czterech jakże różnych od siebie osobowości.
UFLY ciężko sklasyfikować w konkretnym gatunku muzycznym, dlatego nadal będziemy określać swój styl jako „Fly Rock”.

Przestaliśmy się jednak sztywno trzymać typowo rockowego instrumentarium i wzbogaciliśmy brzmienie o instrumenty elektroniczne nadając muzyce UFly bardzo wyrazistego charakteru. Nowoczesne elektroniczne brzmienia dały nam możliwość zwiedzania zakątków muzycznych zarezerwowanych dotychczas dla Depeche Mode czy Hurts. Mocny gitarowy riff, ale i z drugiej strony przestrzenne, plamiaste, krystaliczne brzmienie gitary pozwoliło nam pozostać w klimatach Coldplay. Pełen emocji wokal stawiający zdecydowane nuty w dolnych partiach a czasem błądzący w falsetowych przestrzeniach daje ducha Matthew Bellamy’ego z Muse. Dobrze osadzony rytm i pulsacja pozwala nam na scalenie całości w pełną melodii, energetyczną bombę na miarę U2.
Wszystko to nadaje muzyce UFly bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne od pierwszych dźwięków brzmienie.

TIME TO EXPRESS

Time To Express to rockowa grupa pochodząca z nadmorskiego Kołobrzegu jednakże zespół od kilku lat mocno związany jest ze sceną szczecińską rockową. Mają na koncie dwa studyjne albumy, setki zagranych koncertów (m.in. koncert w Radiowej Trójce) oraz mnóstwo wyróżnień i nagród. W 2013 roku wracają w nowym składzie i z nową energią. Na koncercie w Free Blues Clubie zaprezentują utwory z debiutanckiej płyty „Traffic Life” oraz drugiego albumu „Void In You”, a także zupełnie nowe utwory.

Koncert: Ufly + Time to Express
Gdzie: Free Blues Club. Powstańców Wlkp. 20. Szczecin
Kiedy: 20 kwiecień 2013 (sobota), start godz. 21:00
wejście od godz. 19:00
Bilety: 15zł

:: materiał video powiązany z koncertem