ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 21.04.2013. Armia – Podróż na Wschód @ DK Słowianin

14/04/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, muzyka, Słowianin, Dom Kultury, Armia, podróż na wschód, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, muzyka, Słowianin, Dom Kultury, Armia, podróż na wschód, w Szczeciniekoncert: Armia – Podróż na Wschód
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. 70-211 Szczecin
Kiedy: 21 kwietnia 2013 (niedziela), start godz. 19:00
Bilety: 35zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu)

Armia podczas trasy koncertowej Podróż na Wschód występuje w rozszerzonym, siedmioosobowym składzie, a koncert składa się z kilku części, również akustycznych…

:: szczegóły koncertu i powiązany materiał video w rozwinięciu…


Program oparty jest na utworach z najnowszej płyty „Podróż na Wschód”, oczywiście będą w nim również inne kompozycje.

Płyta „PODRÓŻ NA WSCHÓD” zawiera utwory zarejestrowane na żywo na planie filmu pod tym samym tytułem. Znajdują się na niej wybrane kompozycje zespołu, często w nowych odsłonach, niektóre w aranżacjach akustycznych, od „Aguirre” z pierwszej płyty, przez „Popioły” i „Dom przy moście” po „Green” z wydanego w 2009 albumu „Freak”. W nagraniach uczestniczyli również muzycy związani wcześniej z zespołem, m. in. nieodżałowany Piotr „Stopa” Żyżelewicz. Całości dopełnia kilka anglojęzycznych wersji utworów Armii, w tym tytułowy „Towards The East”, w interpretacjach zaprzyjaźnionego z zespołem Gerarda Nowaka. Nad finalnym brzmieniem płyty czuwali Marcin Bors i Rafał Giec.

Muzyka ARMII to synergia energetycznego rocka, folku, free jazzu i awangardy, zawierająca cytaty z muzyki klasycznej i ludowej. Waltornia definiuje unikalne brzmienie zespołu, a rockową sekcję rytmiczną uzupełniają dźwięki fortepianu, fletu, instrumentów smyczkowych, perkusyjnych i etnicznych, jak didgeridoo, dzwonki czy dzbanki.

Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i Nowego Testamentu.

Połączenie poetyckich tekstów z szerokim instrumentarium i nieskrępowaną ramami stylistycznymi ekspresyjną muzyką sprawiło, że ARMIA stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem.

koncert: Armia – Podróż na Wschód
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. 70-211 Szczecin
Kiedy: 21 kwietnia 2013 (niedziela), start godz. 19:00
Bilety: 35zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu)

:: materiał video powiązany z koncertem