ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 21.10.2012. Lao Che

14/10/2012 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Słowianin, Lao Che

Koncert: Lao Che
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 21 października 2012 (niedziela), start godz. 19:00
Bilety: 29zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)

W niedzielę 21.10.2012 w szczecińskim Domu Kultury Słowianin wystąpi zespół Lao Che. Koncert w Szczecinie będzie częścią trasy promującej najnowszy album „Soundtrack”…

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

17 października nakładem Mystic Production ukaże się nowa, piąta płyta Lao Che zatytułowana „Soundtrack”. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko, Zero 7 czy Roisin Murphy.

Po płycie „Prąd stały/prąd zmienny” zespół zainspirowany klasycznymi albumami z muzyką filmową postanowił przygotować płytę, która dzięki swojej różnorodności i koncepcji stanowiłaby autorski „Soundtrack”.
W trakcie pracy nad płytą w otoczeniu zespołu pojawił się filmowy zespół producencki, który po wysłuchaniu wersji demo albumu zaproponował chęć realizacji filmu, którego scenariusz opierałby się na muzyce i tekstach Lao Che. W trakcie produkcji filmu okazało się, że z powodów niezależnych od zespołu, a także kłopotów technologicznych osób odpowiedzialnych za stronę filmową projektu, do dziś nie udało się do sfinalizować tego pomysłu.
Ponieważ prace nad płytą toczyły się niezależnie od ekipy filmowej, muzycy wrócili do swojego pierwotnego pomysłu na album. Jak na każdej wcześniejszej płycie zespół postanowił pójść w nieznanym kierunku, pozwalając sobie na swobodne czerpanie z bogactwa muzyki, nie zważając na sztywne ramy gatunków.
Owocem tej pracy jest niezwykła różnorodność albumu – rock, funk, elektronika, hip hop, którą dopełniają liryczne kompozycje oraz improwizacje.

W październiku zespół wyruszy na trasę koncertową podczas której fani będą mogli usłyszeć premierowy materiał, a także kompozycje z poprzednich albumów. W ramach tegorocznej pierwszej części trasy zespół zagra ponad 20 koncertów w całej Polsce.

Koncert: Lao Che
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 21 października 2012 (niedziela), start godz. 19:00
Bilety: 29zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)