ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 22.10.2012. Szantowisko – koncert zespołu Stare Dzwony

15/10/2012 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncert, Rocker Club, Stare Dzwony, szanty, w Szczecinie

Koncert: Szantowisko – koncert zespołu Stare Dzwony
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 2 października 2012 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 10zł

Rocker Club oraz Klub Żeglarski Maszoperia zapraszają na koncert finałowy warsztatów szantowych, trwających od 22 września 2012 w naszym regionie

Prawdziwy szantowy koncert w Szczecinie – Wielka gratka dla fanów muzyki szanty!

:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

Już 22 października szczeciński Rocker Club oraz Klub Żeglarski Maszoperia zapraszają na koncert finałowy warsztatów szantowych „Szantowisko”. Wieczór uświetni legendarna grupa „Stare Dzwony”.

Zespół powstał w 1981 roku i jest jednym z najstarszych i najdłużej działających polskich kapel szantowych. To od nich zaczęła się zarówno moda na profesjonalne śpiewanie szant i piosenek żeglarskich jak i cały ruch szantowy w Polsce. Grupę tworzą wyjątkowe nazwiska, szeroko znane wśród miłośników gatunku. Przez wiele lat koncertowali w składzie czteroosobowym: Jerzy „Poręba” Porębski, Janusz „Sikor” Sikorski, Marek „Siurawa” Szurawski, Ryszard „Mały” Muzaj. Po śmierci Sikorskiego, którego piosenki i tłumaczenia ciągle żyją w repertuarze grupy, w 1995 roku do zespołu dołączył Andrzej Korycki „Korek”.

Dorobek zespołu, w różnych konfiguracjach osobowych, jak i dorobek jego poszczególnych członków, to niezliczona ilość płyt, nagrody i uznanie na całym świecie. Dzięki nawiązanym przez „Stare Dzwony” kontaktom, od lat gościmy w Polsce śpiewających żeglarzy z wielu krajów. Przede wszystkim z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Holandii, gdzie zarówno klasyczne szanty, jak i nowe, morskie piosenki, zdobyły popularność wcześniej niż u nas. Jednak, co większość z nich stwierdza, nie aż tak powszechną i żywiołową!

To, co wyróżnia „Stare Dzwony”, to niewątpliwie różnorodność repertuarowa – od klasycznej szanty i pieśni kubryku po oryginalne, bogate aranżacje instrumentalne i współczesną, autorską piosenkę żeglarską, w której członkowie zespołu pozostają do dzisiaj niekwestionowanymi liderami.

W czasie koncertów „Stare Dzwony” zachowują oryginalny styl wspólnej, śpiewanej zabawy, Cenią luz, ciepło i naturalność, traktując słuchaczy jak bliskich, zaprzyjaźnionych ludzi a nie anonimową publiczność.
Podczas imprezy super promocje na żeglarskie trunki!

Prowadzenie:
Waldek Kulpa

Koncert: Szantowisko – koncert zespołu Stare Dzwony
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 2 października 2012 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 10zł