ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 22.04.2016. Nocny kochanek @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 22.04.2016. Nocny kochanek @ Dom Kultury Słowianin

16/04/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

witajcie w zasadniczej szkole zawodowej karate…

22.04.2016 koncert Nocny Kochanek w Szczecinie, SłowianinKoncert: Nocny Kochanek
Trasa Hewi Metal Pany
goście: Headbanger oraz Shredlust
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 7. 70-226 Szczecin
Kiedy: 22 kwietnia 2016 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu)
dostępne w Słowianinie oraz na bilety.fm

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath.

Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu. Na debiutanckiej płycie „HEWI METAL” pojawiają się znakomici goście jak Jonna Kołaczkowska (kabaret Hrabi) czy Zenon Kupatasa – wokalista Kabanosa.

Okładkę płyty zaprojektował znany rysownik komiksów Robert Adler – twórca m.in. serii kultowych „48 stron”. Natomiast w utworze „Karate”, promującym wydawnictwo, udział wziął Bartosz Walaszek (Bracia Figo Fagot), twórca Kapitana Bomby.

Muzycy zespołu Nocny Kochanek w tym samym składzie występują również pod szyldem Night Mistress już od 12 lat . Przez ten czas zespół zdobywał swe muzyczne i koncertowe szlify nie tylko na polskich ale i europejskich scenach. Panowie mieli przyjemność występować m.in. z URIAH HEEP, BLAZE BAYLEY (ex IRON MAIDEN), TIM RIPPER OWENS (ex JUDAS PRIEST), KAT, TURBO, TSA, a 3/5 zespołu wspierało na scenie PAULA Di ANNO (ex IRON MAIDEN) podczas jego polskiej trasy koncertowej wiosną 2015 roku.

Grupa doskonale czuje się na scenie i znakomicie sprawdza na koncertach. W roku 2014 zespół wystąpił podczas XX Przystanku Woodstock. Night Mistress ma w swoim dorobku dwie płyty długogrające „The Back of Beyond” oraz „Into the Madness”.

Podczas szczecińskiego koncertu Nocnego Kochanka gościnnie wystąpią Headbanger oraz Shredlust.

:: materiał video powiązany z koncertem