ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 25.10.2014. Dezerter + Włochaty [gość] @ Dom Kultury Słowianin

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 25.10.2014. Dezerter + Włochaty [gość] @ Dom Kultury Słowianin

20/10/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncert, koncerty w Szczecinie, Dezerter, Włochaty, 25.10.2014, weekend, w Szczecinie

Szczecin, koncert, koncerty w Szczecinie, Dezerter, Włochaty, 25.10.2014, weekend, w SzczecinieKoncert: Dezerter
gość: Włochaty
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 25 października 2014 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 35zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu)

Dezerter „Większy zjada mniejszego” – trasa koncertowa promująca najnowsza płytę zespołu. Zespół promuje swoją płytę na koncertach w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Nowa płyta Dezertera „Większy zjada mniejszego” zawiera 10 skondensowanych, mrocznych i niepozostawiających nikogo obojętnym utworów. Powstawała od stycznia 2014 roku, a została zrealizowana w lipcu przez Macieja Cieślaka.

Zespół postanowił wykonać „krok wstecz” i nagrał materiał w technice analogowej, czyli na taśmę magnetyczną i bez pomocy komputerów. Taka formuła wymusiła inny tryb pracy i rejestrowania instrumentów – większość partii należało nagrać na tzw. setkę. To z kolei przełożyło się na lepszy przepływ energii między muzykami podczas sesji. I oczywiście na brzmienie, które stało się bardziej „oldskulowe”.

Cztery lata, które minęły od premiery poprzedniego krążka „Prawo do bycia idiotą” pozwoliły Dezerterom przemyśleć, w którą stronę chcą podążać ze swoim słowno-muzycznym przekazem.

Pomimo napisania ponad setki zaangażowanych piosenek dali radę znaleźć jeszcze tematy, o których warto mówić. Ta płyta nie jest lekką rozrywką, kwalifikuje się raczej do wagi ciężkiej i wymaga od słuchaczy zaangażowania intelektualnego. Jak twierdzi Krzysztof Grabowski, perkusista i autor tekstów: Ta płyta nie zawiera wesołkowatego „rock’n’rolla”, mimo że jest grana na gitarach, a w wokalach pojawia się sporo melodii. Słuchasz na własną odpowiedzialność!

Album „Większy zjada mniejszego” ukazał się 6 października 2014. Pierwszą nową piosenką, którą słuchacze mogli poznać jest utwór tytułowy.

Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas

WŁOCHATY to zespół pochodzący ze Szczecina. Swój pierwszy koncert zagrał w 1987 roku. Przez ponad dwie dekady aktywnie uczestniczy w społecznej dyskusji na temat losów świata i człowieka. Ma na koncie 7 płyt studyjnych, 2 single, 1 płytę koncertową oraz książkę „Dopisać swój wers…” (wydaną w 2007 roku). Ostatnia płyta „Wbrew wszystkiemu” ukazała się w 2010 roku.

Od zawsze w swoim przekazie radykalni, związani ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi, ekologicznymi, praw zwierząt i antifą. Mają na koncie współpracę z takimi organizacjami jak Amnesty International , Greenpeace, Stowarzyszenie Nigdy Więcej czy Fundacja „Inna Przestrzeń” na Rzecz Wolnego Tybetu.

Obecny skład zespołu:
Jeż – bas, voc.
Skoda – gitara, voc.
Billy – perkusja
Raga – voc.
Guliwer – gitara.

:: materiał video powiązany z koncertem