Szczecin, bulwary, pomnik kapitana Ludomira MączkiPomnik słynnego żeglarza Ludomira Mączki. Pomnik odsłonięto 16 maja 2015 roku w szczecińskiej Alei Żeglarzy na Bulwarze Piastowskim.

Ludomir Mączka – przez przyjaciół zwany Ludkiem to polski żeglarz, kapitan jachtowy, podróżnik i geolog. Jako żeglarz przebył na jachtach niemal 170 tys. mil morskich – trasę odpowiadającą niemal ośmiokrotnemu opłynięciu kuli ziemskiej (9-krotnie przemierzył Atlantyk, 4-krotnie Pacyfik, 3-krotnie Ocean Indyjski), jako geolog poznał m.in. Mongolię, Zambię, Andy.

Po przeniesieniu się do Szczecina Ludomir Mączka żeglował po Jeziorze Dąbskim, Zalewie Szczecińskim i Bałtyku. Twierdził, że na przystani JK AZS w Dąbiu spędził najlepsze lata młodości. Pierwszy rejs po Bałtyku odbył w 1953 roku na jachcie „Orion”.

Rejsy Ludomira Mączki były tematem trzech filmów TV, siedmiu książek i kilku wystaw

:: galeria fotografii Pomnika kapitana Ludomira Mączki

zdjęcia dzięki www.ddfoto.pl

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najciekawszych wydarzeniach, imprezach oraz koncertach w Szczecinie.

Co więcej?

Bogate fotogalerie szczecińskich miejsc/imprez/wydarzeń!

UWAGA
Jeżeli ta informacja jest błędna/nieaktualna - powiadom nas o tym, postaramy się ją zaktualizować...

http://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2018/12/2018-12-05-Szczecin-bulwary-pomnik-kapitana-Ludomira-Mączki-01-960x640.jpghttp://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2018/12/2018-12-05-Szczecin-bulwary-pomnik-kapitana-Ludomira-Mączki-01-146x146.jpgkierunek Szczecinfotografiehistoria SzczecinaINFOrmacjeMiejscaSzczecińskie pomniki, zabytkiAleja Żeglarzy w Szczecinie,Bulwary Szczecińskie,foto,kapitan Ludomir Mączka,pomniki w Szczecinie,rzeźby w Szczecinie,Szczecin - historia miasta - ciekawostki historyczne,Szczecin - zabytki - pomniki - budynki - miejsca reprezentacyjne - w Szczecinie
Pomnik słynnego żeglarza Ludomira Mączki. Pomnik odsłonięto 16 maja 2015 roku w szczecińskiej Alei Żeglarzy na Bulwarze Piastowskim. Ludomir Mączka - przez przyjaciół zwany Ludkiem to polski żeglarz, kapitan jachtowy, podróżnik i geolog. Jako żeglarz przebył na jachtach niemal 170 tys. mil morskich – trasę odpowiadającą niemal ośmiokrotnemu opłynięciu kuli...