ARCHIWUM. Szczecin. SPORT. Imprezy. 03.08.2014. X Mityng Skoku o Tyczce @ Plac Areny Szczecin

ARCHIWUM. Szczecin. SPORT. Imprezy. 03.08.2014. X Mityng Skoku o Tyczce @ Plac Areny Szczecin

29/07/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, imprezy sportowe, skok o tyczce, mityng, sport, imprezy sportowe, Arena Szczecin, w Szczecinie

Szczecin, imprezy sportowe, skok o tyczce, mityng, sport, imprezy sportowe, Arena Szczecin, w SzczecinieImpreza: X Mityng Skoku o Tyczce
Gdzie: Plac Areny Szczecin. ul. Szafera. Szczecin
Kiedy: 3 sierpnia 2014 (niedziela), start godz. 10:00
start zawodów: 13:00
Bilety: wstęp wolny

X Mityng Skoku o Tyczce Szczecin 2014 obędzie się w niedzielę 3 sierpnia.

Przez te wszystkie lata mityng odbywał się w samym centrum Szczecina, a zawodnicy skakali na tle śródmiejskich kamienic. Tym razem zmieni się tło ich zmagań.

Okazją jest zakończenie budowy hali widowiskowo-sportowej (Arena Szczecin) przy ul. Władysława Szafera.

W tym roku więc, skoki na wysokości 6 metrów będą miały inne otoczenie. Zeskok oraz rozbieg zostaną ustawione na placu przed Areną Szczecin. Będą to pierwsze międzynarodowe zawody sportowe rozegrane na terenie obiektu.

Mityng będzie także okazją do rewanżu za trwające właśnie w Szczecinie 90. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Będzie też dla niektórych możliwością ostatniej szansy na zakwalifikowanie się na zbliżające się mistrzostwa Europy w Zurychu.

Na starcie nie zabraknie całej polskiej czołówki tyczkarskiej

z rekordzistą kraju i jednocześnie rekordzistą mityngu Pawłem Wojciechowskim (rekord 5,91 m ustanowiony na zawodach w 2011 roku) oraz dwójką szczecińskich tyczkarzy Przemysławem Czerwińskim i Piotrem Liskiem (obaj OSOT Szczecin), objawieniem tego sezonu. Lisek wystartuje u nas jako drugi zawodnik na listach światowych w tym roku.

W X Mityngu Skoku o Tyczce wystartują również m.in: Augusto Dutra de Oliveira (Brazylia) czy Rens Blom (Holandia).

Zmagania tyczkarzy – zawodowców, poprzedzi rywalizacja młodzieży, która na co dzień trenuje w szczecińskim klubie OSOT. Zawodom towarzyszyć będą także liczne animacje przygotowane dla najmłodszych, które odbywać się będą na terenie wokół Areny Szczecin.

Początek zawodów w niedzielę o godz. 10:00 – zawody dla dzieci i młodzieży, godz. 13 – X Mityng Skoku o Tyczce Szczecin 2014.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.