ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 12.02.2016. Dzień Otwarty Izby + pokaz iluminacji @ Izba Celna w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 12.02.2016. Dzień Otwarty Izby + pokaz iluminacji @ Izba Celna w Szczecinie

01/02/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Dzień Otwarty Izby Celnej to tylko początek, zapowiada się ciekawy pokaz iluminacji…

Izba Celna w SzczecinieWydarzenie: Dzień Otwarty Izby Celnej + pokaz iluminacji
GDZIE: Izba Celna w Szczecinie. Ul. Energetyków 55. 70-952 Szczecin
KIEDY: 12 lutego 2016 (piątek), START godz. 16:00
BILETY: wstęp wolny

W najbliższy piątek (12 lutego 2016) zabytkowy budynek Izby Celnej w Szczecinie otworzy swoje drzwi dla mieszkańców i zaprezentuje stoiska informacyjno–promocyjne.

Podczas „Dnia otwartego Izby Celnej w Szczecinie” funkcjonariusze w gmachu izby zaprezentują zarówno produkty skierowane dla przedsiębiorców (procedury uproszczone, instytucję upoważnionego przedsiębiorcy – AEO, usługę e-Klient SC, umożliwiającą uzyskanie dostępu do usług elektronicznych świadczonych przez Służbę), a także produkty skierowane zarówno do przedsiębiorców jak i osób fizycznych (składanie deklaracji podatkowych), aż po stoiska: z zatrzymanymi okazami zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem (CITES), z towarami podrobionymi, wystawę „akcyzową” i wystawę przemytu.

Ponadto przed budynkiem odbędzie się pokaz umiejętności funkcjonariuszy Wydziału Zwalczania Przestępczości. Podczas krótkiej inscenizacji zobaczymy zatrzymanie i obezwładnienie przestępców z wykorzystaniem posiadanego przez funkcjonariuszy sprzętu.

O godzinie 18:00 rozpocznie się techniczny pokaz koncepcji oświetlenia szczecińskiego zabytkowego budynku Izby Celnej. Podczas którego zaprezentowane zostaną dwa rodzaje oświetlenia gmachu, zaczynając od oświetlenia architektonicznego codziennego, a następnie oświetlenia okolicznościowego.

Do oświetlenia obiektu zostaną użyte oprawy typu LED, które podczas godzinnego pokazu zużyją do 3,2 kW energii elektrycznej, co kosztuje około 1,50 zł.

Podczas pokazu oświetlona zostanie zachodnia (od Nabrzeża Celnego) i południowa (od ul. Energetyków) elewacja Izby Celnej w Szczecinie.

Oświetlenie najznamienitszego gmachu szczecińskiej Łasztowi jest krokiem ku wieczornemu wyeksponowaniu tej części miasta by pokazać „Szczecin w lepszym świetle”.

PROGRAM WYDARZENIA

16:00-18:00 zwiedzanie Izby Celnej w Szczecinie
18:00-20:00 techniczny pokaz iluminacji budynku Izby Celnej w Szczecinie