ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 21.10.2019. Spotkanie autorskie z Jarosławem Czechowiczem @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 21.10.2019. Spotkanie autorskie z Jarosławem Czechowiczem @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

17/10/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

„Toksyczność” – spotkanie z Jarosławem Czechowiczem…

Wydarzenie: Spotkanie autorskie z Jarosławem Czechowiczem
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 54 [ProMedia]. Al. Wojska Polskiego 2. 70-741 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 21 października 2019 (poniedziałek), start godz. 18:00
Bilety: wstęp wolny

W poniedziałek (21 października 2019) odbędzie się spotkanie z Jarosławem Czechowiczem i promocja jego książki „Toksyczność”. Rozmowę poprowadzi Anna Godzińska.

Toksyczność, kilka zdań o książce.

Chciałoby się, żeby wszystko w tej książce było zmyśleniem.

W dramatycznych okolicznościach traci matkę, nie może pozbyć się nienawiści do ojca, musi sprostać roli samotnej rodzicielki – i nie wytrzymuje. W rzeczywistości niedużego miasta alkohol najprościej osładza codzienność. Toksyna w małych dawkach pomaga, w większych – truje.

Truje życie jej i dzieci, które z całej siły starają się uwolnić od zaciskającej się na szyi pętli.
Dynamiczny, obsesyjny i chwilami trudny do zaakceptowania monolog matki-alkoholiczki o popadaniu w nałóg i bezkompromisowej z nim walce. I konfrontacja dzieci z traumą, której toksyczność pozostaje na zawsze.

Mocna, inspirowana faktami z życia autora powieść, której lektura przywodzi bohaterów do rozliczenia, a czytelników do rachunku sumienia.

Jarosław Czechowicz – ur. 1978, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie ukończył również podyplomowe studium dziennikarskie. Od dwunastu lat recenzuje książki na blogu „Krytycznym okiem”. Wydał dwa zbiory rozmów z pisarzami: „Rok w rozmowie” (2014) i „Poza napisanym” (2017). Wielbiciel ognistej czerwieni i lodowatej Islandii. Na co dzień nauczyciel języka polskiego. „Toksyczność” jest jego debiutancką powieścią.

spotkania autorskie w Szczecinie, promocje książek w Szczecinie

Jarosław Czechowicz, Toksyczność

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Uwaga!
wszelkie informacje o imprezach pochodzą od ich organizatorów i staramy się aby zawsze były aktualne.

portal Kierunek Szczecin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie.