ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 26-27.07.2014. ROWERY PRĄDOTWÓRCZE: sprawdź energetyczny potencjał własnych mięśni @ Jasne Błonia

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 26-27.07.2014. ROWERY PRĄDOTWÓRCZE: sprawdź energetyczny potencjał własnych mięśni @ Jasne Błonia

24/07/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, rowery prądotwórcze, weekend na Janych Błoniach, imprezy, wydarzenia, Jasne Błonia, w Szczecinie

Szczecin, Jasne Błonia, energetyczne rowery, zabawa, weekendWydarzenie: sprawdź energetyczny potencjał własnych mięśni
Gdzie: Jasne Błonia. Szczecin
Kiedy: 26-27 lipca 2014 (sobota-niedziela), godz. 12:00-17:00
Bilety: wstęp wolny

Szczecin – ostatnia lokalizacja na mapie Polskiej Zielonej Sieci (PZS), która od kwietnia odwiedziła 9 miast i w każdym z nich przeprowadziła dwudniowy event edukacyjny.

Szczecińskie Jasne Błonia będą miejscem prądotwórczej zabawy organizowanej w ramach akcji „Energia w przestrzeni miejskiej”.

W weekend (26-27.07.2014) każdy, kto odwiedzi stoisko PZS na Jasnych Błoniach będzie miał okazję sprawdzić jak to jest przemienić się na chwilę w żywą elektrownię.

Do dyspozycji Szczecinian zostaną udostępnione cztery prądotwórcze rowery, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił jeżdżąc i produkując energię elektryczną.

Ile energii elektrycznej jesteśmy w stanie wyprodukować przy pomocy własnych mięśni?

Tego dowie się każdy uczestnik konkursu „szybki prosument”, podczas którego specjalny program komputerowy będzie zliczał wytwarzaną przez uczestnika konkursu energię. Do tej pory rekordzistą był pan Michał, mieszkaniec Torunia, który w ciągu 30. sekund wyprodukował 1,60 Wh energii jednak w ubiegłą sobotę rekord ten został pobity w Stargardzie Szczecińskim przez Pana Kamila, któremu w pół minuty udało się wytworzyć 1,80 Wh.

26. i 27. lipca, w godzinach od 12:00 do 17:00
Szczecin, Jasne Błonia (okolice fontanny Bartłomiejki)

Atrakcje na prądotwórczym stoisku:

  • prezentacja rowerów prądotwórczych (możliwość naładowania telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych np. odtwarzaczy mp3 etc.);
  • konkurs „Szybki prosument” polegający na wytworzeniu jak największej ilości energii w określonym czasie (czy mieszkańcom Szczecina uda się pobić rekordy z innych miast?)
  • konkurs „zaplątani w inteligentną sieć” – energetyczne zagadki
  • dystrybucja folderów informacyjnych;
  • prezentacja filmów nagrodzonych w konkursie Neowideo;
  • prezentacja mapy myśli Alfabet ISE
  • prezentacja infografiki
  • foto ankieta – opowiedz nam o swoich energetycznych pomysłach;