ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 27.04.2011. Kabaret Jurki

21/04/2011 0 przez kierunek Szczecin

Wydarzenie: Szczecińskie Potyczki Kabaretów i Satyryków „Kornishon”. Kabaret Jurki w Szczecinie
Gdzie: SCK Kontrasty. Wawrzyniaka 7A. Szczecin
Kiedy: 27 kwietnia 2011 (środa), start godz. 20:00
Bilety: 20zł (przedsprzedaż), 30zł (w dniu występu)

Klub Kontrasty rozpoczyna obchody 50-lecia istnienia.

W ramach obchodów 50-lecia Kontrastów oraz nowego cyklu – Szczecińskie Potyczki Kabaretów i Satyryków „Kornishon” wystąpi zielonogórski Kabaret Jurki.

Kabaret, będący jednym z filarów tzw. ZZK (Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego), znany fanom kabaretu z niezwykle popularnego serialu improwizowanego Spadkobiercy (TV4).
Trójka scenicznych indywidualności, od lat współpracująca ze sobą, doskonale umiejąca odczuć potrzeby publiczności. Znawcy kabaretu napiszą o nich: „mimo lekkości scenicznej bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść, lecz także o formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich”.

Ich twórczość zdominowana jest przez tematy społeczno-obyczajowe. Z upodobaniem sięgają po „materiał ludzki”, rozumiany zarówno jako obserwacja ludzkich zachowań, jak i mierzenie się z osiągnięciami kultury.
Kabaret Jurki czerpie także z tematów literackich, przetwarzając je za pomocą nieco absurdalnego poczucia humoru. Artyści tego kabaretu lubią bawić się formą, choć ich programy pozostają w sferze
tzw. tradycyjnego kabaretu – na scenie przeplatają się skecze, pełne najróżniejszych bohaterów i szaleńczych zwrotów akcji, komiczne piosenki, monologi, a także elementy improwizacji.

:: materiały video ::