ARCHIWUM. Szczecin. Kino Zamek. 04-05.01.2014. Kino Zamek – Gdzie jest gwiazdka? @ Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

26/12/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich, w Szczecinie, Kino Zamek, Gdzie jest gwiazdka?, Reisen til julestjernen

kino-Zamek-Gdzie-jest-gwiazdkaWydarzenie: Kino Zamek
film: Gdzie jest gwiazdka?
Reisen til julestjernen
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. Szczecin
Kino Zamek
Kiedy: 4-5 stycznia 2014 (sobota-niedziela), godz. 11:00, 13:00
Bilety: 13zł (ulgowy), 15zł (normalny)

Dawno, dawno temu jedyna córka władcy niewielkiego królestwa, Złotowłosa, wybrała się do lasu w poszukiwaniu Gwiazdy Bożego Narodzenia i… słuch o niej zaginął.

Królowa zmarła z żalu i tęsknoty za córką, a król przeklął Gwiazdę, sprawiając, że w jego królestwie nastały smutek i ciemność.

Legenda jednak głosi, że Złotowłosa wciąż żyje i powróci do królestwa, gdy tylko król odnajdzie Gwiazdę i przywróci jej blask. Odtąd król szuka Gwiazdy w każde Boże Narodzenie, lecz na próżno.

Tuż przed świętami ostatniej szansy do królestwa trafia 12-letnia Sonja, porwana przez bandę rozbójników. Dzielnej dziewczynce udaje się uciec od porywaczy, a przy okazji poznać smutną historię króla. Wzruszona jego losem i dobrocią, Sonja przysięga mu pomóc i wyrusza w długą, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu magicznej Gwiazdy…

Film Nilsa Gaupa jest najnowszą adaptacją ulubionej skandynawskiej baśni, bez której norweskie dzieci nie wyobrażają sobie świąt. Powstał na podstawie klasycznej sztuki Sverre Brandta, często granej w norweskich teatrach przed Bożym Narodzeniem. Teraz i polskie maluchy wraz z rodzicami mają okazję poznać tę piękną historię.

Ponadczasowe wartości, które przekazuje film, takie jak wiara w to, że Dobro zwycięża Zło, a trud zostaje wynagrodzony, wraz z zawartymi w nim fantazją i magią, czynią „Gdzie jest Gwiazdka?” doskonałą rozrywką dla całej rodziny.

tytuł polski: Gdzie jest gwiazdka?
tytuł oryginalny: Reisen til julestjernen
czas trwania: 1 godz. 20 min
gatunek: familijny, fantasy
produkcja: Norwegia
premiera: 15 listopada 2013 (Polska) 9 listopada 2012 (świat)
reżyseria: Nils Gaup
scenariusz: Kamilla Krogsveen
obsada: Vilde Zeiner, Anders Baasmo Christiansen, Evy Kasseth Røsten…

projekcje filmu Gdzie jest gwiazdka? w Kinie Zamek:

04.01.2014 (sobota) godz. 11:00 oraz 13:00
05.01.2014 (niedziela) godz. 11:00 oraz 13:00

:: trailer filmu: