ARCHIWUM. Szczecin. Kino. 11.02.2016. Jutro będzie futro – pokaz premierowy w Szczecinie @ Ośrodek Teatralny Kana

ARCHIWUM. Szczecin. Kino. 11.02.2016. Jutro będzie futro – pokaz premierowy w Szczecinie @ Ośrodek Teatralny Kana

28/01/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

pokaz premierowy filmu w Szczecinie…

Jutro będzie fiutro - futro nie ma jutra projekcja filmuWydarzenie: Jutro będzie futro – pokaz premierowy filmu w Szczecinie
spotkanie i dyskusję z reżyserką filmu, Martyną Kozłowską
Gdzie: Ośrodek Teatralny Kana. Pl. Św.św Piotra i Pawła 4/5. 70-521 Szczecin
Kiedy: 11 lutego 2016 (czwartek), start godz. 19:00
Bilety: wstęp wolny

„Jutro będzie futro” to pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o przemyśle futrzarskim w Polsce, wyprodukowany przez fundację międzynarodowy ruch na rzecz zwierząt Viva!

Film porusza problem ferm zwierząt futerkowych od każdej strony. Opowiada o życiu lisów w naturze i na fermie futrzarskiej. Po raz pierwszy prezentuje materiały z kilkudziesięciu polskich ferm zebrane przez działaczy śledczych Fundacji Viva!

W filmie wypowiedzą się profesorowie, etiolodzy, projektanci i przedstawicie największych w Polsce organizacji zajmujących się prawami zwierząt.

W filmie „Jutro będzie futro” wystąpią też znani aktorzy, dziennikarze i muzycy, m.in. Maja Ostaszewska, Szymon Hołownia, Drak z zespołu Hunter, Adam Wajrak i Dorota Sumińska.

Zostanie poruszony wątek wpływu przemysłu futrzarskiego na środowisko i tego, jak wypada produkcja futer naturalnych w zestawieniu z produkcją futer sztucznych. Wypowie się również rzecznik Najwyższej Izby Kontroli. Pokazane zostaną interwencje na fermach, pokazy mody i protesty mieszkańców w całej Polsce.

Po pokazie organizatorzy zapraszają na spotkanie i dyskusję z reżyserką filmu, Martyną Kozłowską.