ARCHIWUM. ODWOŁANE! Szczecin. Kino Zamek. 30.11-01.12.2013. Kino Zamek – Wieczni Chłopcy @ Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

26/11/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich, w Szczecinie, Kino Zamek, Wieczni chłopcy, Les Gamins

kino-Zamek-wieczni-chłopcyWydarzenie: Kino Zamek
film: Wieczni Chłopcy
Les Gamins
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. Szczecin
Kino Zamek
Kiedy: 30 listopada – 1 grudnia 2013 (sobota-niedziela), godz. 19:30
Bilety: 13zł (ulgowy), 15zł (normalny)

„Wieczni chłopcy” szturmem zdobyli kina we Francji. Po miesiącu od premiery (kwiecień 2013) dwa miliony widzów odnalazły wraz z głównymi bohaterami potrzebę pogoni za młodzieńczą wrażliwością i niesubordynacją.

:: szczegóły i trailer filmu w rozwinięciu…

w związku z modernizacją i cyfryzacją Kina Zamek do 6 grudnia 2013 r. seanse filmowe zostają odwołane

Thomas (grany przez Maxa Boublila, współautora scenariusza ) marzy o komponowaniu piosenek. Plany poślubienia Loli, a tym samym konieczność zarobienia na ślub, dom, przyszłą rodzinę, powodują, że z obiecującego muzyka staje się szarym wyrobnikiem na urzędniczym etacie.

Gdy z przyszłą żoną odwiedza jej rodziców: cynicznego Gilberta (wspaniały Alain Chabat) i jego żonę Suzanne jego świat zostaje wywrócony do góry nogami.

Gilbert wyniszczony przez monotonię trzydziestoletniego małżeństwa postanawia uratować Thomasa od popełnienia życiowego błędu – poślubienia młodszej kopii swojej żony. Chce pokazać chłopakowi, że szczęście tkwi jak najdalej od stabilnego, rodzinnego życia a marzenia to sprawa, o którą koniecznie trzeba walczyć.

Kryzys wieku średniego u Gilberta i o dwadzieścia lat młodsza frustracja Thomasa połączone razem zrywają wszelkie tamy poprawności, stosowności i mieszczańskiego obycia. Mężczyźni rzucają się w wir szalonych imprez, nocnego życia, koncertów kończących się nad ranem… albo w Maroku.

Wielkim sukcesem filmu są drugoplanowe role, prawdziwe majstersztyki aktorstwa. Sabrine Kimberlain w roli Suzanne to zapadająca w pamięć sfrustrowana idealistka, poświęcająca się bezsensownym akcjom charytatywnym. Alban Renoir ze swojego bohatera – żołnierza lubiącego starsze kobiety, tworzy perłę burleski. W filmie pojawia się również, z wetkniętym w nos palcem, sam Iggy Pop. Wiecznie młody rockman z gołą klatą jest wszak symbolem buntu i niesubordynacji. Jego piosenka „Żądza życia” to głośno śpiewany hymn tego filmu…

W osobach dwóch głównych aktorów ucieleśniło się w „Wiecznych chłopcach” wszystko co najlepsze we francuskiej komedii. Boublil to młody internetowy parodysta, wschodząca gwiazda stand-upu, Chabat – weteran kinematografii, nagrodzony Cezarem za reżyserię, niezapomniany Bruno z „Gustów i guścików”, bez którego udziału nie powstaje żadna dobra komedia znad Sekwany.

tytuł polski: Wieczni chłopcy
tytuł oryginalny: Les Gamins
czas trwania: 1 godz. 35 min
gatunek: komedia
produkcja: Francja
premiera: 11 października 2013 (Polska) 17 kwietnia 2013 (świat)
reżyseria: Anthony Marciano
scenariusz: Max Boublil, Anthony Marciano, Noé Debre
obsada: Alain Chabat, Max Boublil, Sandrine Kiberlain…

projekcje filmu Wieczni chłopcy w Kinie Zamek:

30.11.2013 19:30 (sobota)
01.12.2013 19:30 (niedziela)

:: trailer filmu:

Wydarzenie: Kino Zamek
film: Wieczni Chłopcy
Les Gamins
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. Szczecin
Kino Zamek
Kiedy: 30 listopada – 1 grudnia 2013 (sobota-niedziela), godz. 19:30
Bilety: 13zł (ulgowy), 15zł (normalny)