ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 13.04.2014. Wielkopostny Koncert Pasyjny @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 13.04.2014. Wielkopostny Koncert Pasyjny @ Zamek Książąt Pomorskich

07/04/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, koncerty, Zamek Książąt Pomorskich, w Szczecinie, koncert pasyjny, koncert wielkopostny, Niedziela Palmowa, wydarzenia muzyczne, Szczecin Vocal Project, weekend

Szczecin. Koncerty. 13.04.2014. Wielkopostny Koncert Pasyjny @ Zamek Książąt Pomorskichkoncert: Wielkopostny Koncert Pasyjny
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. Szczecin
Galeria Gotycka
Kiedy: 13 kwietnia 2014 (Niedziela Palmowa), start godz. 18:00
Bilety: 10zł (ulgowe), 20zł (normalne)

Szczecin Vocal Project to pierwszy profesjonalny zespół wokalny specjalizujący się w muzyce dawnej, który działa od 2013 roku pod skrzydłami Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie.

Repertuar zespołu odwołuje się do tradycji muzycznych miasta i regionu na przestrzeni wieków minionych. SVP pracuje według tradycyjnej metody solo e ripieno, wykonując partie wokalne i chóralne w pojedynczej obsadzie głosowej.

W skład zespołu wchodzą najlepsi szczecińscy wokaliści, a pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym zespołu jest Paweł Osuchowski.

Zespół stale współpracuje z Consortium Sedinum i Orkiestrą Famd.pl występując na festiwalach w kraju i zagranicą. Uroda głosów i kunszt wokalny stawiają SVP w pierwszym szeregu zespołów wokalnych w Polsce.

WIELKOPOSTNY KONCERT PASYJNY
(13.04.2014 0 Niedziela Palmowa)

Wystąpią:
Szczecin Vocal Project
Urszula Stawicka – pozytyw
Paweł Osuchowski – kierownictwo artystyczne
W programie m.in. utwory J. S. Bacha, Wacława z Szamotuł oraz tradycyjne pieśni wielkopostne