ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.11.2016. Szczecińskie Wierszogranie – Labolare i Byle do Góry @ Browar Polski

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 28.11.2016. Szczecińskie Wierszogranie – Labolare i Byle do Góry @ Browar Polski

27/11/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

kolejny koncert w ramach cyklu Szczecińskie Wierszogranie, zagrają Labolare i Byle do Góry…

Byle do góry, koncerty w SzczecinieKoncert: Labolare i Byle do Góry
Szczecińskie Wierszogranie
Gdzie: Klub Muzyczny Browar Polski. Ul. Dworcowa 20. 70-950 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 28 listopada 2016 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 25 zł do nabycia w klubie oraz na bilety.fm

Zespół LABOLARE powstał w 1974 roku pod egidą uczelnianego klubu turystycznego Akademii Rolniczej w Szczecinie pod tą samą nazwą, z inicjatywy trójki przyjaciół: Jacka Małeckiego, Zenona Akińczy i Zbigniewa Żdanowicza.

Zadebiutował w 1975 roku na Bazunie w Krynicy Morskiej piosenkami „Lunatyczne wyznania” i „Wędrowna melodyjka”. Filarem od początku jest Jacek Małecki, twórca większości śpiewanych przez zespół utworów.

Wśród wielu osiągnięć należy wymienić: wyróżnienie na BAZUNIE 1975 za piosenki: „Lunatyczne wyznania” i „Wędrowna melodyjka”, wyróżnienie na YAPIE 1976 za piosenki: „Babie lato” i „Wioski w Beskidach”, Główną Nagrodę Śpiewania na Zamku w Radzyniu Chełmińskim za piosenki: „Kronika olsztyńska”, „A za horyzontem”, „Chodź z nami”, wyróżnienie na BAZUNIE 1976 za piosenki: „Wioski w Beskidach” i „Raj Kozaczy”, wyróżnienie na YAPIE 1977 za piosenki: „To, co było minęło” i „Wspomnienie”, Główną Nagrodę na BAKCYNALIACH za piosenkę „To, co było minęło”, wyróżnienie na BAZUNIE 1977 za piosenki: „Letnia dolina”, „Pogranicze”, „To, co było minęło”, II nagrodę na Festiwalu Piosenki Autorskiej w Myśliborzu za piosenki: „A jednak nam coś brakuje”, „Dla żony” i „Dziobak”.

LABOLARE nigdy nie zmieniło swojego delikatnego brzmienia, kojarzonego z ulotnością mgieł nocnych, babim latem, szaleństwami wędrowania, odkrywania tajemnic natury i losów ludzi wplecionych w jej przędzę.

Dzisiaj Labolare gra wspólnie z Byle do Góry i występuje w składzie: Jacek Małecki, Dariusz Świniarski, Stanisław Janiak, Bartłomiej Hołownia i Jerzy Hołownia.

Byle do góry, koncerty w Szczecinie