ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 15.05.2016. Zwiedzanie Opery na Zamku @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 15.05.2016. Zwiedzanie Opery na Zamku @ Zamek Książąt Pomorskich

15/05/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Dzień otwarty Opery na Zamku…

Opera na Zamku - Dni Otwarte Funduszy EuropejskichWydarzenie: Zwiedzanie Opery na Zamku
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin. [zobacz w google street view]
Kiedy: 15 maja (niedziela), godz. 11:00-16:00
Bilety: wstęp wolny, tel. 91 43 48 106, 512 559 465

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na dzień otwarty podczas którego udostępni zwiedzającym swoje wnętrza, zarówno te, które są znane naszym widzom, jak i te, które na co dzień są przestrzenią tylko dla artystów.

Dzięki Funduszom Europejskim z Programu Regionalnego zyskaliśmy w Szczecinie jeden z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie, który zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim łączy historią Zamku Książąt Pomorskich i ultranowoczesne rozwiązania technologiczne.

Dzięki temu Opera może lśnić pełnią blasku będąc wielką dumą mieszkańców Pomorza Zachodniego.

Podczas oprowadzania o wszystkim opowiedzą przewodnicy oprowadzający grupy zwiedzających.

Przybliżą oni tajemnice tego jedynego w swoim rodzaju teatru podczas spaceru, który zaprowadzi nas z zrekonstruowanej Galerii Południowej m.in. przez foyer, Salę Kameralną, Salę Główną, salę prób baletu czy komnatę z najstarszą polichromią w regionie.

Grupy 30 osobowe będą oprowadzane co 30 min. Zbiórka w Galerii Południowej – wejście C. Oprowadzanie odbywać się będzie w godzinach 11:00-16:00

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to organizowane już po raz trzeci wydarzenie, podczas którego wybrani beneficjenci Funduszy Europejskich „otwierają swoje projekty” dla odwiedzających.

To akcja polegająca na udostępnianiu – szerokiemu gronu zainteresowanych – projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej, której celem jest promocja efektów realizacji Funduszy Europejskich w Polsce.

Opera na Zamku - Dni Otwarte Funduszy Europejskich